KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8304005
nr 830 4005
Oscar Gauthier
(1921-2009), Frankrike
Oljemålning, Oscar Gauthier (1921-2009), komposition, signerad, olja på pannå, 26x34 cm
Oscar Gauthier, fransk målare född 1921, död 2009.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
8.000 kr
måndag 27 maj 2013
kl 20:48:05
27/5 19:51:54
- Klassiska